Історичне минуле

Історія народження Жидачівського целюлозно-паперового комбінату почалась у 1945 році, коли вперше було офіційно повідомлено про спорудження у місті Жидачеві паперового комбінату. Згідно з постановою Ради Міністрів СРСР у липні 1945 року були розпочаті підготовчі роботи по будівництву підприємства, які тривали менше трьох років. У пам’ятний день 17 березня 1949 року було закладено перший камінь у фундамент головного корпусу картонної фабрики, а Днем народження комбінату є 17 жовтня 1951 року, коли була пущена картоноробна машина № 1, з накату якої зійшов перший картон.

За всі роки свого існування Жидачівський комбінат був лідером целюлозно-паперової галузі, зробив значний внесок у розвиток економіки держави. Поряд з виконанням виробничих завдань комбінат був кузнею висококваліфікованих кадрів і спеціалістів для інших підприємств галузі. Завдяки наявним технологічним процесам та унікальному обладнанню, комбінат був не лише передовою виробничою базою, а й навчальною базою для студентів та центром дослідження і впровадження нових технологій для науково-дослідних інститутів, що сприяло розвитку всієї целюлозно-паперової галузі в Україні.

Діяльність комбінату була високо оцінена керівництвом держави, у зв’язку з чим, згідно з Указом Президента України № 885/2008 від 01 жовтня 2008 року, саме до дня народження  Жидачівського целюлозно-паперового комбінату, було  установлено в Україні професійне свято – День працівників целюлозно-паперової промисловості, яке відзначається щорічно у третю суботу жовтня.